List of problems from the Polish Olympiad in Informatics

The following is the list of all problems from the previous editions of the Polish Olympiad in Informatics, with author's names and links to Szkopuł portal, on which one can send solutions to these problems. For most of the problems there are links to the official materials (so called “blue books” of the Olympiad), and sometimes also articles and video recordings. The problems described in Looking for a Challenge? and Przygody Bajtazara books are also annotated.

XXVI Olimpiada Informatyczna

Title Stage Author Send Materials
Klubowicze 2 Etap ITomasz IdziaszekSzkopuł
Niedbałość Etap IJan Kanty Milczek, Jakub RadoszewskiSzkopuł
Para naszyjników Etap ITomasz WaleńSzkopuł
Podciągi Etap IKarol PokorskiSzkopuł
Robocik Etap ITomasz IdziaszekSzkopuł
Rozliczenia Etap II - dzień próbnyBartosz KostkaSzkopuł
Gwiazdy Etap II - dzień pierwszyKatarzyna Kowalska, Krzysztof MaziarzSzkopuł
Kolacje Etap II - dzień pierwszyBartosz KostkaSzkopuł
Przesunięcie cykliczne Etap II - dzień drugiMarek SommerSzkopuł
Osiedla Etap II - dzień drugiBartosz KostkaSzkopuł
Metro Etap III - dzień próbnyWojciech NadaraSzkopuł
Remont Etap III - dzień pierwszySzkopuł
Wyścigi Etap III - dzień pierwszyMichał GórniakSzkopuł
Zjazd obieżyświatów Etap III - dzień pierwszyBartosz KostkaSzkopuł
Długie podróże Etap III - dzień drugiKacper WalentynowiczSzkopuł
Gra w dzielniki Etap III - dzień drugiKarol PokorskiSzkopuł
Ornitolog Etap III - dzień drugiKonrad PaluszekSzkopuł

XXV Olimpiada Informatyczna

Title Stage Author Send Materials
Pionek Etap IJakub RadoszewskiSzkopuł Przygody Bajtazara
Plan metra Etap ITomasz IdziaszekSzkopuł
Powódź Etap IKonrad PaluszekSzkopuł
Prawnicy Etap ITomasz IdziaszekSzkopuł
Różnorodność Etap IWojciech RytterSzkopuł
Przelewy Etap II - dzień próbnyWojciech NadaraSzkopuł
Drogi rowerowe Etap II - dzień pierwszyTomasz IdziaszekSzkopuł
Konduktor Etap II - dzień pierwszyTomasz IdziaszekSzkopuł
Przekaźniki telekomunikacyjne Etap II - dzień drugiTomasz IdziaszekSzkopuł
Tomik poezji Etap II - dzień drugiTomasz IdziaszekSzkopuł
Dwa pionki Etap III - dzień próbnyTomasz Idziaszek, Jakub RadoszewskiSzkopuł
Trzy wieże 2 Etap III - dzień próbnyJakub Radoszewski, Jacek TomasiewiczSzkopuł
Liczby kompletne Etap III - dzień pierwszyBartosz KostkaSzkopuł
Ogrodzenie Etap III - dzień pierwszyKarol PokorskiSzkopuł
Turniej trójinformatyczny Etap III - dzień pierwszyMateusz RadeckiSzkopuł
Dwa długie lizaki Etap III - dzień drugiJakub RadoszewskiSzkopuł
Taksówki Etap III - dzień drugiKarol PokorskiSzkopuł
Wielomian Etap III - dzień drugiWojciech RytterSzkopuł

XXIV Olimpiada Informatyczna

Title Stage Author Send Materials
Flappy Bird Etap ITomasz IdziaszekSzkopuł Oficjalne wideo (Jakub Radoszewski)
Podzielność Etap IBartosz KostkaSzkopuł Oficjalne wideo (Jakub Radoszewski)
Reprezentacje różnicowe Etap IWojciech RytterSzkopuł Oficjalne wideo (Jakub Radoszewski)
Sabotaż Etap IAdam PolakSzkopuł Oficjalne wideo (Jakub Radoszewski)
Turysta Etap IWojciech NadaraSzkopuł Oficjalne wideo (Jakub Radoszewski)
Zawody sportowe Etap II - dzień próbnyAdam PolakSzkopuł
Strajki Etap II - dzień pierwszyJakub RadoszewskiSzkopuł
Suma cyfr Etap II - dzień pierwszyKarol PokorskiSzkopuł
Kontenery Etap II - dzień drugiTomasz IdziaszekSzkopuł
Zamek Etap II - dzień drugiTomasz IdziaszekSzkopuł
Dostawca pizzy Etap III - dzień próbnyKrzysztof Diks, Wojciech RytterSzkopuł Przygody Bajtazara
(Jakub Łącki)

Midas Etap III - dzień pierwszyPiotr ChrząstowskiSzkopuł
Oceny Etap III - dzień pierwszyMateusz RadeckiSzkopuł
Zapiekanki Etap III - dzień pierwszyTomasz IdziaszekSzkopuł Przygody Bajtazara
Kucharz Etap III - dzień drugiMateusz RadeckiSzkopuł
Rozdroża parzystości Etap III - dzień drugiWojciech NadaraSzkopuł

XXIII Olimpiada Informatyczna

Title Stage Author Send Materials
Hydrorozgrywka Etap IMichał WłodarczykSzkopuł Opracowanie
Oficjalne wideo (Michał Włodarczyk)
Korale Etap IKarol PokorskiSzkopuł Opracowanie
Oficjalne wideo (Karol Pokorski)
Nadajniki Etap IJacek TomasiewiczSzkopuł Opracowanie (Krzysztof Kiljan)
Oficjalne wideo (Kamil Dębowski)
Nim z utrudnieniem Etap IMarek SokołowskiSzkopuł Opracowanie
Oficjalne wideo (Marek Sokołowski)
Park wodny Etap IJacek TomasiewiczSzkopuł Opracowanie
Oficjalne wideo (Jacek Tomasiewicz)
Świąteczny łańcuch Etap II - dzień próbnyJakub RadoszewskiSzkopuł Opracowanie
Drogi zmiennokierunkowe Etap II - dzień pierwszyMarek CyganSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
Zająknięcia Etap II - dzień pierwszyTomasz SyposzSzkopuł Opracowanie (Jakub Radoszewski)
Przygody Bajtazara
Arkanoid Etap II - dzień drugiTomasz IdziaszekSzkopuł Opracowanie
Wcale nie Nim Etap II - dzień drugiTomasz IdziaszekSzkopuł Opracowanie
(Tomasz Idziaszek, Paweł Parys)

Równoważne programy Etap III - dzień próbnyMichał WłodarczykSzkopuł Opracowanie
Posłaniec Etap III - dzień pierwszyWojciech NadaraSzkopuł Opracowanie
Pracowity Jaś Etap III - dzień pierwszyWojciech NadaraSzkopuł Opracowanie
Żywopłot Etap III - dzień pierwszyTomasz IdziaszekSzkopuł Opracowanie (Juliusz Straszyński)
Klubowicze Etap III - dzień drugiWojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Niebanalne podróże Etap III - dzień drugiWojciech NadaraSzkopuł Opracowanie
Parada Etap III - dzień drugiJacek TomasiewiczSzkopuł Opracowanie

XXII Olimpiada Informatyczna

Title Stage Author Send Materials
Czarnoksiężnicy okrągłego stołu Etap IWojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Oficjalne wideo (Jan Kanty Milczek)
Kinoman Etap ITomasz IdziaszekSzkopuł Opracowanie
Oficjalne wideo (Tomasz Idziaszek)
Kwadraty Etap IWojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Oficjalne wideo (Jan Kanty Milczek)
Łasuchy Etap IMichał WłodarczykSzkopuł Opracowanie
Oficjalne wideo (Michał Włodarczyk)
Pieczęć Etap IJakub ŁąckiSzkopuł Opracowanie
Oficjalne wideo (Jakub Łącki)
Logistyka Etap II - dzień próbnyMichał WłodarczykSzkopuł Opracowanie
Podział naszyjnika Etap II - dzień pierwszyJacek TomasiewiczSzkopuł Opracowanie (Jakub Radoszewski)
Pustynia Etap II - dzień pierwszyAdam KarczmarzSzkopuł Opracowanie
Kurs szybkiego czytania Etap II - dzień drugiWojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Trzy wieże Etap II - dzień drugiJacek TomasiewiczSzkopuł Opracowanie
Odwiedziny Etap III - dzień próbnyWojciech NadaraSzkopuł Opracowanie
Myjnie Etap III - dzień pierwszyMichał WłodarczykSzkopuł Opracowanie
Tablice kierunkowe Etap III - dzień pierwszyWojciech NadaraSzkopuł Opracowanie
Wilcze doły Etap III - dzień pierwszyJacek TomasiewiczSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
Kolekcjoner Bajtemonów Etap III - dzień drugiMarek SokołowskiSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
Modernizacja autostrady Etap III - dzień drugiTomasz IdziaszekSzkopuł Opracowanie
Wycieczki Etap III - dzień drugiKarol PokorskiSzkopuł Opracowanie

XXI Olimpiada Informatyczna

Title Stage Author Send Materials
Bar sałatkowy Etap IJacek TomasiewiczSzkopuł Opracowanie (Bartosz Tarnawski)
Oficjalne wideo (Bartosz Tarnawski)
Hotele Etap IJacek TomasiewiczSzkopuł Opracowanie (Bartosz Tarnawski)
Oficjalne wideo (Bartosz Tarnawski)
Klocki Etap IWojciech Rytter, Bartosz SzrederSzkopuł Opracowanie
Oficjalne wideo (Bartosz Szreder)
Kurierzy Etap IJacek TomasiewiczSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
(Jacek Tomasiewicz, Tomasz Idziaszek)

Oficjalne wideo (Jacek Tomasiewicz)
Wąż Etap IJakub RadoszewskiSzkopuł Opracowanie
Oficjalne wideo (Jakub Radoszewski)
Karty Etap II - dzień próbnyAdam PolakSzkopuł Opracowanie
Przestępcy Etap II - dzień pierwszyPaweł ParysSzkopuł Opracowanie
Superkomputer Etap II - dzień pierwszyMichał WłodarczykSzkopuł Opracowanie
Ptaszek Etap II - dzień drugiJacek TomasiewiczSzkopuł Opracowanie
Rajd Etap II - dzień drugiBartosz TarnawskiSzkopuł Opracowanie
FarmerCraft Etap III - dzień próbnyJacek TomasiewiczSzkopuł Opracowanie (Marek Sommer)
Dookoła świata Etap III - dzień pierwszyJan Kanty Milczek, Jakub PachockiSzkopuł Opracowanie
Mrowisko Etap III - dzień pierwszyJacek TomasiewiczSzkopuł Opracowanie
Turystyka Etap III - dzień pierwszyMarcin PilipczukSzkopuł Opracowanie
Lampy słoneczne Etap III - dzień drugiWojciech NadaraSzkopuł Opracowanie
Panele słoneczne Etap III - dzień drugiBartosz TarnawskiSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
Załadunek Etap III - dzień drugiMichał WłodarczykSzkopuł Opracowanie

XX Olimpiada Informatyczna

Title Stage Author Send Materials
Cennik Etap IJakub RadoszewskiSzkopuł Opracowanie
Gobeliny Etap IJakub WojtaszczykSzkopuł Opracowanie
Multidrink Etap IJakub Radoszewski, Wojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Taksówki Etap IKrzysztof Diks, Wojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Usuwanka Etap IJakub Pachocki, Wojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Spacer Etap II - dzień próbnyWojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Inspektor Etap II - dzień pierwszyJakub WojtaszczykSzkopuł Opracowanie
Łuk triumfalny Etap II - dzień pierwszyJacek TomasiewiczSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
Konewka Etap II - dzień drugiBartłomiej DudekSzkopuł Opracowanie
Morskie opowieści Etap II - dzień drugiWiktor KuropatwaSzkopuł Opracowanie
Gra Tower Defense Etap III - dzień próbnyMarcin PilipczukSzkopuł Opracowanie
Bajtokomputer Etap III - dzień pierwszyJacek TomasiewiczSzkopuł Opracowanie
Labirynt Etap III - dzień pierwszyTomasz IdziaszekSzkopuł Opracowanie
Łańcuch kolorowy Etap III - dzień pierwszyTomasz WaleńSzkopuł Opracowanie
Gdzie jest jedynka? Etap III - dzień drugiJakub PachockiSzkopuł Opracowanie
(Adam Polak, Jakub Radoszewski)

Przygody Bajtazara
Laser Etap III - dzień drugiKarol PokorskiSzkopuł Opracowanie
Polaryzacja Etap III - dzień drugiJan Kanty MilczekSzkopuł Opracowanie
(Jan Kanty Milczek, Bartosz Tarnawski)

XIX Olimpiada Informatyczna

Title Stage Author Send Materials
Festyn Etap IMarian M. KędzierskiSzkopuł Opracowanie
Litery Etap IMarian M. KędzierskiSzkopuł Opracowanie
Odległość Etap IWojciech ŚmietankaSzkopuł Opracowanie
(Tomasz Idziaszek, Wojciech Śmietanka)

Przygody Bajtazara
Randka Etap IAlan KutniewskiSzkopuł Opracowanie
Studnia Etap IMichał WłodarczykSzkopuł Opracowanie
Tour de Bajtocja Etap II - dzień próbnyMarek CyganSzkopuł Opracowanie
Bony Etap II - dzień pierwszyJakub PachockiSzkopuł Opracowanie
Szatnia Etap II - dzień pierwszyJan Kanty MilczekSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
Okropny wiersz Etap II - dzień drugiIgor AdamskiSzkopuł Opracowanie
Rozkład Fibonacciego Etap II - dzień drugiKarol PokorskiSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
Squarki Etap III - dzień próbnyJakub WojtaszczykSzkopuł Opracowanie
Licytacja Etap III - dzień pierwszyKarol PokorskiSzkopuł Opracowanie
Pensje Etap III - dzień pierwszyAdam KarczmarzSzkopuł Opracowanie
Wyrównywanie terenu Etap III - dzień pierwszyJakub PachockiSzkopuł Opracowanie
Bezpieczeństwo minimalistyczne Etap III - dzień drugiMarek Cygan, Wojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Hurtownia Etap III - dzień drugiTomasz IdziaszekSzkopuł Opracowanie
Prefiksufiks Etap III - dzień drugiJacek TomasiewiczSzkopuł Opracowanie (Jakub Radoszewski)

XVIII Olimpiada Informatyczna

Title Stage Author Send Materials
Konspiracja Etap IJakub WojtaszczykSzkopuł Opracowanie
Lizak Etap IJakub PachockiSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
Piorunochron Etap IPiotr NiedźwiedźSzkopuł Opracowanie
Przekładanka Etap IKrzysztof Diks, Wojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Wykres Etap IJakub PawlewiczSzkopuł Opracowanie
Sejf Etap II - dzień próbnyMarian M. KędzierskiSzkopuł Opracowanie
Różnica Etap II - dzień pierwszyJacek TomasiewiczSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
Śmieci Etap II - dzień pierwszyMichał PilipczukSzkopuł Opracowanie
Rotacje na drzewie Etap II - dzień drugiTomasz WaleńSzkopuł Opracowanie
Trudniejsza wersja (Szkopuł)
Temperatura Etap II - dzień drugiJacek TomasiewiczSzkopuł Opracowanie
Dynamit Etap III - dzień próbnyJacek TomasiewiczSzkopuł Opracowanie
Impreza Etap III - dzień pierwszyJakub WojtaszczykSzkopuł Opracowanie
W poszukiwaniu wyzwań
(Jakub Wojtaszczyk)

Inspekcja Etap III - dzień pierwszyWojciech Rytter, Bartosz SzrederSzkopuł Opracowanie
Okresowość Etap III - dzień pierwszyWojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Meteory Etap III - dzień drugiPaweł Mechliński, Jakub PachockiSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
Patyczki Etap III - dzień drugiMichał PilipczukSzkopuł Opracowanie
Konkurs programistyczny Etap III - dzień drugiTomasz IdziaszekSzkopuł Opracowanie

XVII Olimpiada Informatyczna

Title Stage Author Send Materials
Gildie Etap IMarcin PilipczukSzkopuł Opracowanie
W poszukiwaniu wyzwań
(Marcin Pilipczuk)

Kolej Etap IBartosz WalczakSzkopuł Opracowanie
Korale Etap ITomasz WaleńSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
Najdzielniejszy dzielnik Etap IJakub RadoszewskiSzkopuł Opracowanie
Test na inteligencję Etap IJakub RadoszewskiSzkopuł Opracowanie
Antysymetria Etap II - dzień próbnyJakub Radoszewski, Wojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Chomiki Etap II - dzień pierwszyJakub Radoszewski, Wojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Klocki Etap II - dzień pierwszyJacek TomasiewiczSzkopuł Opracowanie
(Michał Pilipczuk, Jacek Tomasiewicz)

Owce Etap II - dzień drugiMichał WłodarczykSzkopuł Opracowanie
Teleporty Etap II - dzień drugiJakub WojtaszczykSzkopuł Opracowanie
Monotoniczność Etap III - dzień próbnyMarian M. KędzierskiSzkopuł Opracowanie
(Marian M. Kędzierski, Piotr Niedźwiedź)

Trudniejsza wersja (Szkopuł)
Gra w minima Etap III - dzień pierwszyJakub WojtaszczykSzkopuł Opracowanie
Latarnia Etap III - dzień pierwszyJakub WojtaszczykSzkopuł Opracowanie
Żabka Etap III - dzień pierwszyJakub RadoszewskiSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
Jedynki Etap III - dzień drugiWojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Mosty Etap III - dzień drugiSzymon Acedański, Jakub RadoszewskiSzkopuł Opracowanie
Piloci Etap III - dzień drugiPiotr ChrząstowskiSzkopuł Opracowanie
W poszukiwaniu wyzwań
(Piotr Chrząstowski)

XVI Olimpiada Informatyczna

Title Stage Author Send Materials
Gaśnice Etap IPaweł ParysSzkopuł Opracowanie
Kamyki Etap IPaweł ParysSzkopuł Opracowanie
Przyspieszenie algorytmu Etap IJakub Radoszewski, Wojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Słonie Etap IJakub Radoszewski, Wojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Straż pożarna Etap IMarian M. Kędzierski, Jakub RadoszewskiSzkopuł Opracowanie
Wyspy na trójkątnej sieci Etap II - dzień próbnyAndrzej Walat? Opracowanie (redakcja)
Konduktor Etap II - dzień pierwszyMarcin KubicaSzkopuł Opracowanie
Przechadzka Bajtusia Etap II - dzień pierwszyMirosław MichalskiSzkopuł Opracowanie
(Mirosław Michalski, Jakub Łącki)

Architekci Etap II - dzień drugiJakub WojtaszczykSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
Łyżwy Etap II - dzień drugiJakub RadoszewskiSzkopuł Opracowanie
W poszukiwaniu wyzwań
(Jakub Pachocki)

Wiedźmak Etap III - dzień próbnyMichał WłodarczykSzkopuł Opracowanie
Słowa Etap III - dzień pierwszyWojciech Rytter, Bartosz WalczakSzkopuł Opracowanie
Trudniejsza wersja (Szkopuł)
Tablice Etap III - dzień pierwszyMarian M. KędzierskiSzkopuł Opracowanie
(Marian M. Kędzierski, Błażej Osiński)

Wyspa Etap III - dzień pierwszyJakub WojtaszczykSzkopuł Opracowanie
Kod Etap III - dzień drugiMarek BiskupSzkopuł Opracowanie
Poszukiwania Etap III - dzień drugiTomasz KulczyńskiSzkopuł Opracowanie
(Tomasz Kulczyński, Juliusz Sompolski)

W poszukiwaniu wyzwań
(Tomasz Kulczyński)

XV Olimpiada Informatyczna

Title Stage Author Send Materials
Cło Etap IMichał PilipczukSzkopuł Opracowanie
Klocki Etap ITomasz WaleńSzkopuł Opracowanie
W poszukiwaniu wyzwań
(Tomasz Waleń)

Plakatowanie Etap IJakub RadoszewskiSzkopuł Opracowanie
(Michał Pilipczuk, Jakub Radoszewski)

Przygody Bajtazara
Robinson Etap IKarol CwalinaSzkopuł Opracowanie
Szklana pułapka Etap IMarian M. KędzierskiSzkopuł Opracowanie
Blokada Etap II - dzień próbnyPiotr ZielińskiSzkopuł Opracowanie
BBB Etap II - dzień pierwszyJakub Radoszewski, Wojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Pociągi Etap II - dzień pierwszyPiotr StańczykSzkopuł Opracowanie
Mafia Etap II - dzień drugiWojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Ucieczka Etap II - dzień drugiMarian M. KędzierskiSzkopuł Opracowanie
(Marian M. Kędzierski, Filip Wolski)

Lampki Etap III - dzień próbnyMichał PilipczukSzkopuł Opracowanie
Kupno gruntu Etap III - dzień pierwszyMarcin KubicaSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
Podział królestwa Etap III - dzień pierwszyZbigniew CzechSzkopuł Opracowanie
Trójkąty Etap III - dzień pierwszyJakub RadoszewskiSzkopuł Opracowanie
Permutacja Etap III - dzień drugiJakub RadoszewskiSzkopuł Opracowanie
Stacja Etap III - dzień drugiMarcin KubicaSzkopuł Opracowanie

XIV Olimpiada Informatyczna

Title Stage Author Send Materials
Atrakcje turystyczne Etap IZbigniew CzechSzkopuł Opracowanie
Biura Etap IMarek Cygan, Jakub RadoszewskiSzkopuł Opracowanie
Drzewa Etap IJakub RadoszewskiSzkopuł Opracowanie
Osie symetrii Etap IPiotr StańczykSzkopuł Opracowanie
W poszukiwaniu wyzwań
(Tomasz Kociumaka)

Zapytania Etap IJakub RadoszewskiSzkopuł Opracowanie
Grzbiety i doliny Etap II - dzień próbnyZbigniew CzechSzkopuł Opracowanie
Powódź Etap II - dzień pierwszyMarcin KubicaSzkopuł Opracowanie
Skalniak Etap II - dzień pierwszyMarek Cygan, Jakub RadoszewskiSzkopuł Opracowanie
Megalopolis Etap II - dzień drugiSzymon AcedańskiSzkopuł Opracowanie
Tetris Attack Etap II - dzień drugiTomasz WaleńSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
Koleje Etap III - dzień próbnyMarcin KubicaSzkopuł Opracowanie
Gazociągi Etap III - dzień pierwszyJakub RadoszewskiSzkopuł Opracowanie
Odważniki Etap III - dzień pierwszyJakub RadoszewskiSzkopuł Opracowanie
(Marcin Pilipczuk, Jakub Radoszewski)

Egzamin na prawo jazdy Etap III - dzień drugiJakub RadoszewskiSzkopuł Opracowanie
Klocki Etap III - dzień drugiJakub RadoszewskiSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
Waga czwórkowa Etap III - dzień drugiWojciech Rytter, Andrzej WalatSzkopuł Opracowanie

XIII Olimpiada Informatyczna

Title Stage Author Send Materials
Krążki Etap IJakub RadoszewskiSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
Okresy słów Etap ISzymon AcedańskiSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
Profesor Szu Etap IJakub RadoszewskiSzkopuł Opracowanie
Tetris 3D Etap IJakub RadoszewskiSzkopuł Opracowanie
(Jakub Radoszewski, Marcin Pilipczuk)

Żaby Etap IPiotr StańczykSzkopuł Opracowanie
Magazyn Etap II - dzień próbnyZbigniew CzechSzkopuł Opracowanie
Szkoły Etap II - dzień próbnyJakub RadoszewskiSzkopuł Opracowanie
(Marek Cygan, Łukasz Kowalik)

Metro Etap II - dzień pierwszyKarol CwalinaSzkopuł Opracowanie
Najazd Etap II - dzień pierwszyJakub RadoszewskiSzkopuł Opracowanie
Listonosz Etap II - dzień drugiTomasz WaleńSzkopuł Opracowanie
Orka Etap II - dzień drugiMarcin KubicaSzkopuł Opracowanie
W poszukiwaniu wyzwań
(Jakub Radoszewski)

Tańce w kółkach Etap III - dzień próbnyKrzysztof SikoraSzkopuł Opracowanie
Estetyczny tekst Etap III - dzień pierwszyBartosz WalczakSzkopuł Opracowanie
Kryształy Etap III - dzień pierwszyJakub PawlewiczSzkopuł Opracowanie
Misie Etap III - dzień drugiMaciej JaśkowskiSzkopuł Opracowanie
Palindromy Etap III - dzień drugiJakub RadoszewskiSzkopuł Opracowanie
(Jakub Radoszewski, Adam Iwanicki)

Zosia Etap III - dzień drugiŁukasz KowalikSzkopuł Opracowanie

XII Olimpiada Informatyczna

Title Stage Author Send Materials
Bankomat Etap IPiotr StańczykSzkopuł Opracowanie
Punkty Etap IPiotr StańczykSzkopuł Opracowanie
Samochodziki Etap IKrzysztof SikoraSzkopuł Opracowanie
Skarbonki Etap IWojciech GuzickiSzkopuł Opracowanie
Skoczki Etap IWojciech GuzickiSzkopuł Opracowanie
Lot na Marsa Etap II - dzień próbnyPaweł ParysSzkopuł Opracowanie
Banknoty Etap II - dzień pierwszyBartosz WalczakSzkopuł Opracowanie
Sumy Fibonacciego Etap II - dzień pierwszyMarcin KubicaSzkopuł Opracowanie
W poszukiwaniu wyzwań
(Marcin Kubica)

Kości Etap II - dzień drugiŁukasz KowalikSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
Szablon Etap II - dzień drugiWojciech RytterSzkopuł Opracowanie
(Jakub Radoszewski, Wojciech Rytter)

Dziuple Etap III - dzień próbnyJakub RadoszewskiSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
Akcja komandosów Etap III - dzień pierwszySzymon AcedańskiSzkopuł Opracowanie
(Szymon Acedański, Marek Cygan)

Dwa przyjęcia Etap III - dzień pierwszyWojciech GuzickiSzkopuł Opracowanie
W poszukiwaniu wyzwań
(Filip Wolski)

Dwuszereg Etap III - dzień pierwszyWojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Autobus Etap III - dzień drugiWojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Lustrzana pułapka Etap III - dzień drugiZbigniew CzechSzkopuł Opracowanie (Marcin Pilipczuk)
Prawoskrętny wielbłąd Etap III - dzień drugiPaweł ParysSzkopuł Opracowanie

XI Olimpiada Informatyczna

Title Stage Author Send Materials
Gra Etap IBartosz WalczakSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
PIN-kod Etap IMarcin StefaniakSzkopuł Opracowanie
Sznurki Etap IMarcin KubicaSzkopuł Opracowanie
Szpiedzy Etap IPaweł ParysSzkopuł Opracowanie
Zawody Etap IŁukasz KowalikSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
Most Etap II - dzień próbnyJakub PawlewiczSzkopuł Opracowanie
Bramki Etap II - dzień pierwszyBartosz WalczakSzkopuł Opracowanie
Jaskinia Etap II - dzień pierwszyPaweł ParysSzkopuł Opracowanie
W poszukiwaniu wyzwań
(Paweł Parys)

Przeprawa Etap II - dzień drugiPiotr StańczykSzkopuł Opracowanie
Turniej Etap II - dzień drugiBartosz WalczakSzkopuł Opracowanie
Zgadywanka Etap III - dzień próbnyWojciech GuzickiSzkopuł Opracowanie
W poszukiwaniu wyzwań
(Filip Wolski)

Wschód-Zachód Etap III - dzień pierwszyKarol CwalinaSzkopuł Opracowanie
Wyspy Etap III - dzień pierwszyPiotr ChrząstowskiSzkopuł Opracowanie
Kaglony Etap III - dzień drugiTomasz WaleńSzkopuł Opracowanie
Maksymalne rzędy permutacji Etap III - dzień drugiJakub PawlewiczSzkopuł Opracowanie
Misie-Patysie Etap III - dzień drugiKarol CwalinaSzkopuł Opracowanie

X Olimpiada Informatyczna

Title Stage Author Send Materials
Ciągi bez zająknięć Etap IKrzysztof SikoraSzkopuł Opracowanie
Czekolada Etap IMarcin KubicaSzkopuł Opracowanie
W poszukiwaniu wyzwań
(Marcin Kubica)

Liczby Przesmyków Etap IŁukasz KaiserSzkopuł Opracowanie
(Łukasz Kaiser, Krzysztof Onak)

Płytki drukowane Etap IMarcin KubicaSzkopuł Opracowanie
Przemytnicy Etap IŁukasz KowalikSzkopuł Opracowanie
Mastermind II Etap II - dzień próbnyZbigniew CzechSzkopuł Opracowanie
Autostrady Etap II - dzień pierwszyTomasz WaleńSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
Trójmian Etap II - dzień pierwszyKrzysztof SikoraSzkopuł Opracowanie
Kafelki Etap II - dzień drugiRafał RusinSzkopuł Opracowanie
(Rafał Rusin, Paweł Wolff)

Połączenia Etap II - dzień drugiKrzysztof SikoraSzkopuł Opracowanie
Gra w dzielniki Etap III - dzień próbnyKrzysztof OnakSzkopuł Opracowanie
Skarb Etap III - dzień pierwszyAdam BorowskiSzkopuł Opracowanie (Marcin Stefaniak)
Sumy Etap III - dzień pierwszyKrzysztof OnakSzkopuł Opracowanie
W poszukiwaniu wyzwań
(Krzysztof Onak)

Kryształ Etap III - dzień drugiMarcin StefaniakSzkopuł Opracowanie
Małpki Etap III - dzień drugiAndrzej Gąsienica-SamekSzkopuł Opracowanie (Marcin Stefaniak)
W poszukiwaniu wyzwań
(Andrzej Gąsienica-Samek)

Tasowanie Etap III - dzień drugiPaweł ParysSzkopuł Opracowanie
W poszukiwaniu wyzwań
(Paweł Parys)

IX Olimpiada Informatyczna

Title Stage Author Send Materials
Koleje Etap ITomasz WaleńSzkopuł Opracowanie
Komiwojażer Bajtazar Etap ITomasz WaleńSzkopuł Opracowanie
Superskoczek Etap IKrzysztof OnakSzkopuł Opracowanie
W poszukiwaniu wyzwań
(Krzysztof Onak)

Wyspa Etap IPiotr ChrząstowskiSzkopuł Opracowanie
Zamek Etap IZbigniew CzechSzkopuł Opracowanie
(Zbigniew Czech, Paweł Wolff)

Izolator Etap II - dzień próbnyZbigniew CzechSzkopuł Opracowanie
(Zbigniew Czech, Marcin Mucha)

Działka Etap II - dzień pierwszyJakub PawlewiczSzkopuł Opracowanie
(Krzysztof Onak, Jakub Pawlewicz)

Wyliczanka Etap II - dzień pierwszyJakub PawlewiczSzkopuł Opracowanie
(Krzysztof Onak, Jakub Pawlewicz)

Kurort narciarski Etap II - dzień drugiMarcin SawickiSzkopuł Opracowanie
Protokoły Etap II - dzień drugiMarcin StefaniakSzkopuł Opracowanie
Minusy Etap III - dzień próbnyPiotr Chrząstowski, Wojciech GuzickiSzkopuł Opracowanie (Wojciech Guzicki)
Przygody Bajtazara
Narciarze Etap III - dzień pierwszyPiotr ChrząstowskiSzkopuł Opracowanie
W poszukiwaniu wyzwań
(Piotr Chrząstowski)

Waga Etap III - dzień pierwszyKrzysztof OnakSzkopuł Opracowanie
Liczby B-gładkie Etap III - dzień drugiWojciech GuzickiSzkopuł Opracowanie
(Wojciech Guzicki, Przemysława Kanarek)

Nawiasy Etap III - dzień drugiPiotr Chrząstowski, Wojciech GuzickiSzkopuł Opracowanie (Piotr Chrząstowski)
Szyfr Etap III - dzień drugiWojciech GuzickiSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara

VIII Olimpiada Informatyczna

Title Stage Author Send Materials
Liczby antypierwsze Etap IWojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
(Wojciech Rytter, Jakub Radoszewski)

Gra w zielone Etap IMarcin JurdzińskiSzkopuł Opracowanie
Mapa gęstości Etap ITomasz ŚmigielskiSzkopuł Opracowanie (Marcin Mucha)
Przedziały Etap IWojciech GuzickiSzkopuł Opracowanie
Gorszy Goldbach Etap II - dzień próbnyWojciech Guzicki, Jarosław WróblewskiSzkopuł Opracowanie (Wojciech Guzicki)
Spokojna komisja Etap II - dzień pierwszyWojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Wyspa Etap II - dzień pierwszyWojciech GuzickiSzkopuł Opracowanie
Mrówki i biedronka Etap II - dzień drugiKrzysztof LoryśSzkopuł Opracowanie
Podróż Etap II - dzień drugiZbigniew CzechSzkopuł Opracowanie
Wędrowni treserzy pcheł Etap III - dzień próbnyMarcin SawickiSzkopuł Opracowanie
Porównywanie naszyjników Etap III - dzień pierwszyAdam Malinowski, Wojciech RytterSzkopuł Opracowanie (Adam Malinowski)
Zwiedzanie miasta Etap III - dzień pierwszyKrzysztof OnakSzkopuł Opracowanie
Bank Etap III - dzień drugiMarcin KubicaSzkopuł Opracowanie
Kopalnia złota Etap III - dzień drugiTomasz WaleńSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
Łańcuch Etap III - dzień drugiMarcin KubicaSzkopuł Opracowanie

VII Olimpiada Informatyczna

Title Stage Author Send Materials
Gdzie zbudować browar? Etap IWojciech GuzickiSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
Narciarze Etap IMarcin KubicaSzkopuł Opracowanie
Paski Etap IAdam BorowskiSzkopuł Opracowanie (Marcin Sawicki)
Wirusy Etap IWojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Podpisy Etap II - dzień próbnyMarcin KubicaSzkopuł Opracowanie
Automorfizmy Etap II - dzień pierwszyGrzegorz JakackiSzkopuł Opracowanie
Trójramienny dźwig Etap II - dzień pierwszyWojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Kod Etap II - dzień drugiWojciech GuzickiSzkopuł Opracowanie
Labirynt studni Etap II - dzień drugiMarcin KubicaSzkopuł Opracowanie
Lollobrygida Etap III - dzień próbnyPiotr ChrząstowskiSzkopuł Opracowanie
Jajka Etap III - dzień pierwszyMacin MuchaSzkopuł Opracowanie
Po-łamana Etap III - dzień pierwszyGrzegorz JakackiSzkopuł Opracowanie (Marcin Mucha)
Agenci Etap III - dzień drugiTomasz WaleńSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
Powtórzenia Etap III - dzień drugiAdam MalinowskiSzkopuł Opracowanie
Promocja Etap III - dzień drugiTomasz WaleńSzkopuł Opracowanie

VI Olimpiada Informatyczna

Title Stage Author Send Materials
Gra w wielokąty Etap IGrzegorz JakackiSzkopuł Opracowanie
Monocyfrowe reprezentacje Etap IKrzysztof LoryśSzkopuł Opracowanie
Muszkieterowie Etap IWojciech GuzickiSzkopuł Opracowanie
Puste prostopadłościany Etap IBogdan S. ChlebusSzkopuł Opracowanie
Rakiety Etap II - dzień próbnyWojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Grotołazi Etap II - dzień pierwszyMarcin KubicaSzkopuł Opracowanie
Lunatyk Etap II - dzień pierwszyWojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
Bitmapa Etap II - dzień drugiMarcin SawickiSzkopuł Opracowanie
Lodowisko Etap II - dzień drugiMarcin KubicaSzkopuł Opracowanie
Trójkolorowe drzewa binarne Etap III - dzień próbnyMarcin KubicaSzkopuł Opracowanie
Magazynier Etap III - dzień pierwszyKrzysztof LoryśSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
Mapa Etap III - dzień pierwszyMarcin SawickiSzkopuł Opracowanie
Ołtarze Etap III - dzień drugiGrzegorz JakackiSzkopuł Opracowanie
W poszukiwaniu wyzwań
(Grzegorz Jakacki)

Pierwotek abstrakcyjny Etap III - dzień drugiWojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Woda Etap III - dzień drugiGrzegorz JakackiSzkopuł Opracowanie

V Olimpiada Informatyczna

Title Stage Author Send Materials
AB-słowa Etap IKrzysztof DiksSzkopuł Opracowanie
Pracownia malarska Etap IWojciech RytterSzkopuł Opracowanie
W poszukiwaniu wyzwań
(Wojciech Rytter)

Suma ciągu jedynkowego Etap IGrzegorz JakackiSzkopuł Opracowanie
Wielokąt Etap IKrzysztof DiksSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
Sieć dróg Etap II - dzień próbnyPiotr ChrząstowskiSzkopuł Opracowanie
Pakowanie kontenerów Etap II - dzień pierwszyWojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Równanie na słowach Etap II - dzień pierwszyWojciech RytterSzkopuł Opracowanie (Krzysztof Diks)
Przygody Bajtazara
Okno Etap II - dzień drugiWojciech GuzickiSzkopuł Opracowanie
W poszukiwaniu wyzwań
(Grzegorz Jakacki)

Płetwonurek Etap II - dzień drugiSzkopuł Opracowanie
Układy asemblerowe Etap III - dzień próbnyMarcin KubicaSzkopuł Opracowanie
Bankomaty Etap III - dzień pierwszyPiotr ChrząstowskiSzkopuł Opracowanie
Gonitwa Etap III - dzień pierwszyAdam BorowskiSzkopuł Opracowanie
Najlżejszy język Etap III - dzień pierwszyWojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Gra Ulama Etap III - dzień drugiAndrzej PelcSzkopuł Opracowanie
Łamane płaskie Etap III - dzień drugiKrzysztof SobusiakSzkopuł Opracowanie
Prostokąty Etap III - dzień drugiWojciech GuzickiSzkopuł Opracowanie

IV Olimpiada Informatyczna

Title Stage Author Send Materials
Liczba wyborów symetrycznych Etap IWojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Skok w bok Etap IBogdan S. ChlebusSzkopuł Opracowanie
Tanie podróże Etap IStanisław WaligórskiSzkopuł Opracowanie (Jacek Chrząszcz)
Bramki XOR Etap ITomasz ŚmigielskiSzkopuł Opracowanie (Marek Pawlicki)
Lotniska Etap II - dzień próbnyWojciech GuzickiSzkopuł Opracowanie
Addon Etap II - dzień pierwszyGrzegorz JakackiSzkopuł Opracowanie
Genotypy Etap II - dzień pierwszyPrzemysława KanarekSzkopuł Opracowanie (Marcin Kubica)
Paliwo Etap II - dzień drugiTomasz ŚmigielskiSzkopuł Opracowanie (Albert Krzymowski)
Rekurencyjna mrówka Etap II - dzień drugiWojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Wiarygodność świadków Etap III - dzień próbnyGrzegorz JakackiSzkopuł Opracowanie
Kajaki Etap III - dzień pierwszyWojciech RytterSzkopuł Opracowanie
W poszukiwaniu wyzwań
(Wojciech Rytter)

Liczba zbiorów n-k-specjalnych Etap III - dzień pierwszyWojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Trójkąty jednobarwne Etap III - dzień pierwszyWojciech GuzickiSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
Alibaba Etap III - dzień drugiPiotr ChrząstowskiSzkopuł Opracowanie
Rezerwacja sal wykładowych Etap III - dzień drugiWojciech GuzickiSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
(Wojciech Guzicki, Jakub Radoszewski)

III Olimpiada Informatyczna

Title Stage Author Send Materials
Gońcy Etap IKrzysztof DiksSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
(Jakub Łącki)

Mokra robota Etap IPiotr ChrząstowskiSzkopuł Opracowanie
Pręty Etap IPiotr ChrząstowskiSzkopuł Opracowanie
Zamek Etap IKrzysztof DiksSzkopuł Opracowanie
Pięć monet Etap II - dzień próbnyPiotr ChrząstowskiSzkopuł Opracowanie
Wieże Etap II - dzień pierwszyKrzysztof DiksSzkopuł Opracowanie
W poszukiwaniu wyzwań
(Krzysztof Diks)

Słowa Fibonacciego Etap II - dzień drugiWojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Hazard Etap II - dzień drugiWojciech PlandowskiSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
Permutacje antyarytmetyczne Etap III - dzień próbnyWojciech GuzickiSzkopuł Opracowanie
Agenci Etap III - dzień pierwszyMarcin KubicaSzkopuł Opracowanie
Kule Etap III - dzień pierwszyKrzysztof DiksSzkopuł Opracowanie
Nieatakujące się skoczki Etap III - dzień drugiWojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Wyrównywanie słów Etap III - dzień drugiWojciech RytterSzkopuł Opracowanie

II Olimpiada Informatyczna

Title Stage Author Send Materials
Drzewa Etap IWojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Jedynki i zera Etap IAndrzej WalatSzkopuł Opracowanie
Trudniejsza wersja (Szkopuł)
Przygody Bajtazara
(Andrzej Walat, Jakub Łącki)

Optymalizacja dysku Etap ITomasz Śmigielski, Piotr KrysiukSzkopuł Opracowanie
Palindromy Etap IWojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
(Wojciech Rytter, Jakub Radoszewski)

Klub Prawoskrętnych Kierowców Etap II - dzień próbnyPiotr ChrząstowskiSzkopuł Opracowanie
Mudstock Bis Etap II - dzień pierwszyAndrzej WalatSzkopuł Opracowanie
Trójkąty Etap II - dzień pierwszyPiotr ChrząstowskiSzkopuł Opracowanie
W poszukiwaniu wyzwań
(Krzysztof Stencel)

Pokrywanie szachownicy Etap II - dzień drugiWojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Wielokąt Etap II - dzień drugiKrzysztof DiksSzkopuł Opracowanie
Kodowanie permutacji Etap III - dzień próbnyKrzysztof DiksSzkopuł Opracowanie
W poszukiwaniu wyzwań
(Krzysztof Diks)

Obchodzenie drzewa skokami Etap III - dzień pierwszyKrzysztof DiksSzkopuł Opracowanie
Pochylnia Etap III - dzień pierwszyAndrzej WalatSzkopuł Opracowanie
Składanie słów Etap III - dzień drugiWojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Szeregowanie czynności Etap III - dzień drugiMarcin JurdzińskiSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
(Marcin Jurdziński, Tomasz Idziaszek)

I Olimpiada Informatyczna

Title Stage Author Send Materials
Trójkąty Etap IPiotr ChrząstowskiSzkopuł Opracowanie
W poszukiwaniu wyzwań
(Krzysztof Stencel)

Sponsor Etap IPiotr ChrząstowskiSzkopuł Opracowanie
Pionki Etap IAndrzej WalatSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
Suma kwadratów cyfr Etap II - dzień próbnyWojciech RytterSzkopuł Opracowanie
Przedsięwzięcie Etap II - dzień pierwszyMaciej M. SysłoSzkopuł Opracowanie
Przygody Bajtazara
Wyspy na trójkątnej sieci Etap II - dzień drugiAndrzej WalatSzkopuł Opracowanie
Wahania akcji na giełdzie Etap III - dzień próbnyPiotr ChrząstowskiSzkopuł Opracowanie
Anagramy Etap III - dzień pierwszyWojciech ComplakSzkopuł Opracowanie
Nasycanie makrofanów Etap III - dzień pierwszyAndrzej WalatSzkopuł Opracowanie
Przepustowość sieci Etap III - dzień drugiMaciej M. SysłoSzkopuł Opracowanie